7 روز

ضمانت بازگشت کالا

48 ساعت

بازگشت وجه

10سال گارانتی

شناسنامه محصول

24 / 7

مشاوره و پشتیبان

اکسپرس

تحویل سریع

فروشگاه تولیدی خاتم صاحب جمع

تولید کننده اصلی تخته نرد اصفهان و  مرکز تخصصی تخته نرد و شطرنج در اصفهان

تـابلـو نــرد خـــاتم

گــل و مـــرغ

مـیـنـیــــاتــور

شــکــــارگـــاه

قــــاجـــــــار

اســب و چـــوگان

پیشنهــاد لحظه ای

قبلی
بعدی

صنــایـع دستی خـــاتم

مطالبــــ وبلاگ

تخته نرد اصفهان

تخته نرد اصفهان یک نوع بازی فکری دو نفره و از بازی های باستانی ایرانی است.این بازی درایران در زمان ساسانیان و در زمان حکومت انوشیروان  توسط شخصی بنام بزرگمهر ساخته شد.به تخته نرد ، نردشیر ، وینشیر و نرد هم گفته میشود ، ولی با خرید تخته نرد لوکس برای هر دیست یک عدد مهره اضافه گذاشته میشود.در بازی تخته نرد ، به دو تاس و 15 مهره برای هر بازیکن با رنگ های مختلف (15 مهره سیاه و 15 مهره سفید) نیاز است.در این بازی ، هر بازیکن تاس می اندازد و طبق دو عدد روی تاس مهره های خود را طبق عقربه های ساعت و یا برعکس آن ، حرکت میدهد و در آخر مهره را از زمین بازی خارج میکند و در پایان آن بازیکنی که تمام مهره هایش زودتر از زمین بازی خارج شده ، برنده است.در خرید تخته نرد باید حتما به سایز و جنس تخته نرد دقت کنید.

مجموعه تولیدات صاحب جمع

تخته نرد اصفهان یکی از قدیمی ترین بازی های تخته ای موجود است. این بازی طرفداران بسیاری میان نسل جوان و پیر در سراسر جهان دارد. مسابقات تخته نرد اصفهان در بسیاری از کشورها نیز بسیار محبوب است و اگر در این بازی حرفه ای  باشید ، فرصتی برای کسب جوایز ارزشمند وجود دارد. بسیاری از مردم هنوز اطلاعات زیادی در مورد این بازی زیبا ندارند. حتی کسانی که آن را بازی می کنند اغلب اطلاعاتی به جز قوانین بازی تخته نرد اصفهان ندارند.  تا جایی که می دانیم تخته نرد اصفهان حداقل 5000 سال قدمت دارد. دانشمندان یک تخته آبنوس با نشانگر و یک جفت تاس باستانی پیدا کردند ، اگرچه این فقط قدیمی ترین مدرکی است که ما در مورد آن می دانیم. شاید این بازی حتی قدیمی تر از آن باشد. این نسخه از تخته نرد اصفهان با نسخه امروزی ما متفاوت است ، اما اصل کار تقریباً یکسان است. در آن زمان ، توسط سلطنتی و روشنفکرانی بازی می شد که از آن به عنوان یکی از روش های مورد علاقه برای گذر زمان استفاده می کردند.

به هنر آراستن سطح اشیاء ، با استفاده از مثلث های کوچک ساخته شده از فلز ، چوب ، استخوان حیوانات و یا استخوان مصنوعی ، خاتم کاری گفته میشود.با مشاهده آثار هنری خاتم کاری تخته نرد اصفهان شده باقی مانده از زمان های گذشته ، پی خواهیم برد که خاتم کاری سابقه و ریشه ای بسیار کهن دارد.اما آیا میدانید که هنر خاتم کاری از چه زمانی در ایران آغاز شده و چه کسی مبتکر و مخترع آن بوده است؟در مورد زمان دقیق شروع و مبتکر و مخترع خاتم اطلاعات دقیقی در دسترس نیست ، نکته قابل توجه فقط این است که این هنر در زمان صفویان به رشد و شکوفایی خود رسیده است و دلیل آن داشتن روابط بازرگانی ایران با کشورهای دیگر و تشویق هنرمندان خاتم کار از طرف حاکمان بوده است.

فلز و استخوان به قطعات بسیار کوچک مثلثی بریده می شوند. ثانیا ، آنها در کنار یکدیگر جمع می شوند تا اشکال هندسی مانند ستاره های شش ضلعی را در شش ضلعی تشکیل دهند. ثالثاً ، الگو روی لایه بسیار نازکی از چوب قرار گرفته و چسبانده می شود. چهارم ، روی اشیا مختلفی مانند جعبه های جواهرات ، صفحه های شطرنج ، لوله ها ، میزها ، قاب ها ، میزها ، درها ، جعبه های قرآن و .. قرار می گیرد. در نهایت یک لایه لاک بر روی شی خاتمکاری جلا داده می شود تا آن را براق و زیبا کند. تا از گرما و رطوبت محفوظ نگه داشته شود.

از آنجا که آثار هنری خاتمکاری تخته نرد اصفهان در دهه های مختلف در ایران از ارزش بالایی برخوردار بوده است ، درهای بسیاری از مساجد سنتی ، اماکن متبرکه و بناهای سلطنتی مانند چهل ستون اصفهان و کاخ مرمر در تهران از شاهکارهای این هنر هستند.

در حال حاضر ، کارهای هنری خاتمکاری در اصفهان ، شیراز و تهران در حال انجام است. این یکی از هنرهای برجسته ایرانی است که به  مهارت هنری نیاز دارد. استادان منبت ، با حفظ اشراف هنر خود ، نوآوری های بزرگی را در این هنر زیبا به وجود آورده اند.

خاتم کاری یکی از صنایع دستی قدیمی ایران است. شیراز زادگاه خاتمکاری قلمداد می شود اما از دوره صفویه در اصفهان رونق گرفته است. خاتمکاری یکی از هنرهای تزئینات منبت کاری یا منبت کاری چوب در ایران است که سطح مواد چوبی یا فلزی را با تکه های چوب ، استخوان و فلز به شکل ها و طرح های مختلف تزئین می کنند.

طراحی خاتمکاری تخته نرد اصفهان بسیار مفصل است. این تکنیک شامل ایجاد نقش و نگارهایی با حکاکی برروی چوبهای مرغوب (آبنوس ، ساج ، عناب ، چوب نارنجی و بوته های گل رز) ، فلز (طلا ، نقره ، آلومینیوم و سیم پیچ خورده برای قطعات طلایی) و استخوان (شتر و اسب برای قطعات سفید) در هر سانتی متر مکعب از فضا ، تقریباً 250 قطعه فلز ، استخوان ، عاج و چوب در کنار هم قرار می گیرند.

خاتم کرفتس ( فروشگاه صنایع خاتم صاحب جمع)

خاتم کرفتس  مرجع اصلی خرید تخته نرد و شطرنج ،  تولید کننده تخته نرد خاتمکاری در طرح های اجرایی  متنوع،  چوب گردو،  ریشه منبت و هنر معرق چوب ملچ ، راش و… می‌باشد.هدف خاتم کرفتس بر این امر بوده تا با حذف واسطه به صورت مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشد. فروشگاه صنایع خاتم صاحب جمع  دارای فعالیت کارگاهی بالغ بر  30سال و نیز فعالیت فروشگاهی قریب به 5 سال می‌باشد . تمامی تولیدات فروشگاه صنایع خاتم صاحب جمع دارای مهر برند علی صاحب جمع می‌باشد ، و در داخل تخته نرد نفیس لحاظ گردیده است خاتم کرفتس علاوه بر فروش تخته نرد و شطرنج به قیمت تولیدی امکان ارسال سریع به اقصی نقاط کشور را نیز داراست.  در حال حاظر بیش از 370 طرح متنوع تخته نرد خاتم و چوبی همراه با متعلقات مهره تخته نرد و مهره شطرنج و تاس این امکان را به شما میدهد تا با هر سلیقه امکان خرید را دارا باشید همچنین تمامی این محصولات دارای شناسنامه و گارانتی فروشگاه تولیدی خاتم صاحب جمع می‌باشد . کارگاه ما با حمایت از هنر تخته نرد اصفهان و هنرمند ایرانی از یک سو و متقاضیان این هنر از سوی دگر آغاز به کار کرده و سابقه تخصصی در این زمینه تخته نرد اصفهان هنری برای حمایت از ایران و کالای ایرانی اقدام به ایجاد کارگاه خاتم کاری خاتم کرفتس نموده است.

کیف سامسونت مخصوص تخته نرد ​

این کیف محصولی کاربردی و بسیار مقاوم جهت نگهداری تخته نرد است.جنس بیرونی کیف از چرم است که استایلی زیبا و رسمی را برای این کیف ایجاد می کند.

تمیز کردن قسمت بیرونی کیف به علت استفاده از چرم به آسانی امکان پذیر است .دسته ایی محکم در وسط کیف تعبیه شده، که جابه جایی کیف به وسیله ان آسان شده است.

محتویات کیف به وسیله دو عدد قفل رمز دار که در دو طرف کیف نصب شده نگهداری و محافظت می شود.درون کیف از مخمل با کیفیت پوشانده شده است، پرز های نرم مخمل مانع از خراب شدن وسایل درون کیف می شود.

متعلقات تخته نرد

متعلقات تخته نرد اعم از مهره نرد که حاوی 32 مهره که تعداد 16 عدد آن سفید و 16 عدد آن به رنگ مشکی میباشد و همچنین داراری یک جفت تاس کامپوزیت ساده نیز هست . تاس های فروشگاه تفاوت در جنس و سایز دارد . تاس ها دارای سایز 6 الی 13 میل هستند .