تولیدی علی صاحب جمع

فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع

فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع در بازار نقش جهان

فروشگاه تولیدی  علی صاحب جمع ، یکی ازافرادی است که باتاسیس یک تولیدی در زمینه تولید و فروش انواع محصولات خاتمکاری شده،به عنوان یکی از معروف ترین افراد در استان اصفهان و سطح کشور شناخته می­شود . دراین مقاله سعی خواهیم کرد تاشمارابا فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع آشنا کرده و در باره انواع محصولات ارائه شده دراین فروشگاه توضیحاتی را خدمت شماعزیزان عرض کنیم. هنر خاتم کاری، یکی از زیبا ترین و اصیل ترین هنر های ایرانی می باشد که از قرن های گذشته در بین مردم ایران رواج داشته است و در بسیاری از استان های ایران از جمله استان های فارس و اصفهان، پرداختن به این هنر زیبا و اصیل ایرانی و تولید محصولات خاتم کاری شده رایج بوده و هست . ابتدا استفاده از این هنر زیبا در شهر شیراز رایج بوده اما پس از آن و در دوران صفویه، این هنر به اصفهان هم کشیده شد ونام خاتم اصفهان را گرفت  که میتوان دلیل آن را سبک اجرا متفاوت از اجرای هنرمندان شیراز نام برد و همچنین  بسیاری از هنرمندان این شهر به خاتم کاری روی آوردند که بیشتر این هنرمندان در خوراسگان سکونت دارند شاید از کوه های خوراسگان که بگذری نقش و نگار خاتم را در میدان و پل ها آن جا به چشمتان بخورد . علی صاحب جمع، یکی از افرادی است که با تاسیس یک تولیدی و فروشگاه در زمینه ی تولید و فروش انواع محصولات خاتم کاری شده، به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین افراد در استان اصفهان و سطح کشور شناخته می شود و امروزه مردم بسیاری از مناطق ایران، برای خرید محصولات تولید شده در این تولیدی، به اصفهان سفر می کنند و محصولات مورد نظر خود را از فروشگاه تولیدی صاحب جمع خریداری می کنند. فروشگاه تولیدی صاحب جمع در میدان نقش جهان اصفهان قرار دارد و افرادی که قصد دارند تا بهترین و زیبا ترین آثار هنری خاتم کاری شده را خریداری کنند، می توانند با مراجعه به این فروشگاه، از آثار هنری بسیار متنوع و زیبایی که در این فروشگاه به نمایش گذاشته شده اند دیدن کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع آشنا کرده و درباره ی انواع محصولات ارائه شده در این فروشگاه توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با هنر خاتم کاری

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، هنر خاتم کاری، یکی از بهترین و اصیل ترین هنر های ایرانی می باشد که طرفداران زیادی در سطح کشور و همچنین کشور های مختلف جهان دارد و بسیاری از صنایع دستی خاتم کاری شده که به دست هنرمندان ایرانی تولید می شوند، هر ساله به عنوان محصولات صادراتی، به کشور های مختلف دنیا صادر می شوند و از این بابت می توان این صنعت را به عنوان یکی از صنایع ارزآور برای کشور قلمداد کرد. هنرمندان بسیاری در سطح کشور در زمینه ی هنر خاتم کاری و منبت کاری فعالیت می کنند و صنایع دستی بسیار زیبا و ارزشمندی را تولید و روانه ی بازار می کنند. در این میان استان اصفهان یکی از استان هایی است که در زمینه ی تولید انواع محصولات و صنایع دستی خاتم کاری شده، به عنوان استان برتر در سطح کشور شناخته می شود. هنر خاتم کاری روی مواد مختلفی صورت می گیرد که خاتم کاری روی چوب، از جمله ی ارزشمند ترین آثار هنری می باشد که امروزه در بین هنرمندان بسیار رایج می باشد. البته خاتم کاری روی استخوان، مثل استخوان های عاج فیل و فلز هایی مثل آلومینیوم نیز در بین هنرمندان رواج دارد اما هنر خاتم بر روی چوب بسیار زیبا تر و ارزشمند تر می باشد.

هنر خاتم کاری یکی از سخت ترین و حساس ترین هنر ها در صنایع دستی ایران می باشد. دلیل آن هم این است که برای خلق آثار خاتم کاری، بایستی هنرمند خاتم کار دقت و ظرافت زیادی به خرج دهد تا شکل نهایی که اشکال هندسی مختلف هستند، به درستی در کنار هم قرار گیرند. بدیهی است در صورتی که این اشکال هندسی به درستی در کنار هم قرار نگرفته باشند، شکل نهایی آن ها تشکیل نخواهد شد و محصول نهایی زیبایی خود را از دست خواهد داد. هنرمند خاتم کار با استفاده از وسایل و ابزار خاتم کاری، سعی می کند تا خاتم ها را به دقت و به درستی به کمک ابزاری که در اختیار دارد، در کنار هم قرار دهد تا بتواند محصول نهایی را به بهترین شکل ایجاد کند.

در مجموعه کارگاه خاتمکاری صاحب جمع در شهر و استان اصفهان، از بهترین و با تجربه ترین اساتید در زمینه ی کار های هنری و خاتم کاری بهره گرفته می شود. بطوریکه محصولات و صنایع دستی که در این کارگاه تولیدی تولید می شوند از کیفیت و ظرافت بی نظیری برخوردار بوده و می توان از آن ها به عنوان بهترین آثار هنری تولید شده در شهر و استان اصفهان نام برد. در این کارگاه محصولات و صنایع دستی متعددی تولید می شوند که در ادامه ی این مقاله و در پاراگراف های بعدی به صورت دسته بندی شده به این محصولات و صنایع دستی اشاره خواهیم کرد.

کارگاه خاتم کاری صاحب جمع

کارگاه تولیدی صاحب جمع

محصولات و صنایع دستی تولید شده در کارگاه تولیدی علی صاحب جمع

محصولات و صنایع دستی تولید شده در کارگاه تولیدی علی صاحب جمع شامل چند دسته ی کلی هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • تابلو های قلم زنی خاتم

از جمله ی بهترین و زیبا ترین محصولات و صنایع دستی که در کارگاه تولیدی علی صاحب جمع تولید می شوند، تابلو های قلم زنی خاتم می باشند. در تولید این تابلو ها از نقش و نگار های خاصی برای خلق یک اثر هنری زیبا و بی نظیر بهره گرفته می شود که عموما هم از طرح های گل و مرغ استفاده میشود. بطوریکه هر تابلو یک نقش منحصر بفرد و خاص خود را دارد.

فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع، برای این که در فروش محصولات خود تسهیل ایجاد کند، اقدام به طراحی یک سایت اینترنتی نموده است که مشتریان این فروشگاه می توانند به راحتی از طریق ورود به این سایت اینترنتی و ثبت سفارش از طریق این سایت، محصول مورد نظر خود را خریداری کرده و آن را در کم ترین زمان تحویل بگیرند. این موضوع باعث شده است تا آن دسته از افرادی که در شهر اصفهان سکونت ندارند، به راحتی و از طریق مراجعه به این سایت اینترنتی، بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنند و نیازی نباشد که برای خرید این محصول به صورت حضوری اقدام کنند. بعلاوه فروشگاه تولیدی علی صاحب جمع روی محصولات خود قیمت های مناسبی را نیز قرار می دهد تا مشتریان بتوانند به راحتی این محصولات و صنایع دستی را خریداری کنند.

بطور کلی قلم زنی روی چوب و فلز از جمله ی زیبا ترین هنر های ایرانی می باشد و در بین مردم اصفهان نیز پرداختن به این شغل از گذشته تا کنون رواج داشته است. صدای قلم زنی روی فلزات مختلف و انواع گوناگون چوب ها، همواره به عنوان یک صدای گوش نواز و خاطره انگیز در بازار های قدیمی شهر اصفهان شناخته می شود و بسیاری از مردم با شنیدن این صدا ها، به یاد خاطره های گذشته ی خود می افتند و برای بسیاری از افراد لذت بخش می باشد. در کارگاه تولیدی صاحب جمع نیز انواع مختلف تابلو های قلم کاری و خاتم کاری تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

قاب قلمزنی

تابلو قلمزنی خاتم

یکی دیگر از محصولات صنایع دستی صاحب جمع تابلو خاتم کاری شده با طراحی های خاص و منحصر بفرد که تمامب این ثاب ها مستقیما روی قاب اجرا شده و کاملا چند لایه پلی استر پوشیده شده تا در مجاورت با گرما و گرد و غبار سالم بمانداین محصول یکی از زیبا ترین و بهترین محصولاتی است که توسط فروشگاه تولیدی صاحب جمع ارائه می شود و مشتریان بسیار زیادی از سراسر کشور دارد. سبک های اجرایی این محصول زیبا از آثار اساتید بزرگ نگارگری و صاحب سبک چه در دوره صفوی و چه در دوره عصر معاصر دارای رنگ پردازی بی نظیر و اعلاء میباشد و علاوه بر ارزش تابلو خاتمکاری نقاشی آن هم دارای ارزش بالایی است .

تخته نرد و شطرنج تذهیب

تخته نرد یکی از بازی های قدیمی و اصیل ایرانی می باشد که از گذشته های بسیار دور در بین ایرانیان رواج داشته است. کارگاه تولیدی علی صاحب جمع، در زمینه ی تولید انواع تخته نرد های تذهیب و طلا کاری شده نیز فعالیت می کند و با اجرای نقش و نگار های بسیار زیبا و بی نظیر بر روی این تخته نرد ها، آثار هنری بسیار جذابی را تولید می کند و روانه ی بازار می نماید. طرح شکار و اسب و چوگان، یکی از معروف ترین طرح هایی است که روی تخته نرد های تذهیب به کار گرفته می شود و زیبایی خاصی به تخته نرد ها می بخشد. همچنین در بسیاری از موارد در طرف دیگر صفحه بازی تخته نرد، صفحه بازی شطرنج طراحی می شود. شطرنج نیز یکی از مهیج ترین و پر طرفدار ترین بازی های فکری در بین مردم سراسر دنیا از جمله مردم ایران می باشد. در بسیاری از موارد افراد این دسته از محصولات را به عنوان محصولات دکوری برای تزئین خانه و منزل مسکونی خود خریداری می کنند. زیرا استفاده از این صنایع دستی زیبا، جلوه ی خاصی به خانه ی آن ها می دهد و بر زیبایی آن می افزاید.

همچنین مهره های شطرنج و تخته نرد نیز به صورت جداگانه توسط کارگاه تولیدی صاحب جمع تولید شده و به فروش می رسند. در تولید این مهره ها معمولا و در اغلب موارد از چوب های محکمی همچون چوب گردو استفاده می شود که علاوه بر استحکام بالا، از رنگ و لعاب بسیار زیبایی نیز برخوردار بوده و باعث جلب توجه مشتری می شود. بعلاوه در طراحی و تولید این مهره ها، از بهترین و زیبا ترین الگو ها بهره گرفته می شود تا مهره ها در نهایت زیبایی تولید شوند.

تذهیب

تخته نرد تذهیب

  • تخته نرد و شطرنج منبت کاری شده

یکی دیگر از هنر های اصیل ایرانی، هنر منبت یا کنده کاری روی چوب می باشد. در این هنر به کمک قلم و چکش، نقش و نگار های زیبا و بی نظیر و در عین حال منحصر بفردی روی قطعات چوبی ایجاد می شوند که برای بسیاری از افراد جالب توجه و شگفت انگیز می باشند. در تولید آثار هنری منبت کاری شده، از جمله تخته نرد و شطرنج منبت کاری شده، از چوب های مقاوم و مستحکمی همچون چوب گردو استفاده می شود. چوب گردو یکی از بهترین چوب ها برای خلق آثار هنری منبت می باشد. از جمله ی مهم ترین دلایلی که باعث شده است تا از این چوب برای تولید این دسته از آثار هنری استفاده شود، این است که این چوب از چکش خواری و ارتجاع بسیار خوبی برخوردار می باشد. لذا هنرمند منبت کار به راحتی می تواند به کمک چکش و قلم منبت کاری، اشکال گوناگون و زیبایی را روی چوب گردو ایجاد کند. بعلاوه چوب گردو از جمله ی محکم ترین چوب ها می باشد که به راحتی نمی شکند و این موضوع نیز می تواند یکی دیگر از دلایل استفاده از چوب گردو باشد.

در کارگاه تولیدی علی صاحب جمع، معمولا و در اغلب موارد از چوب گردو برای تولید انواع آثار منبت کاری شده استفاده می شود و با توجه به این که در این کارگاه، افراد هنرمند و با تجربه ای مشغول به فعالیت هستند، لذا محصولات تولید شده در این کارگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و طرفداران زیادی دارند.

تابلو منبت

شطرنج منبت

  • تخته نرد های ابنیه

کارگاه تولیدی صاحب جمع، برای ایجاد تنوع در محصولات خود، از طرح ابنیه های تاریخی مختلف نیز در تولید محصولات و تخته نرد های خود بهره می برد. به عنوان مثال طرح هایی مثل میدان نقش جهان، سی و سه پل، پل خواجو، مسجد شیخ لطف الله و …، از جمله ی مکان های دیدنی و تاریخی هستند که در شهر اصفهان موجود بوده و مورد توجه هنرمندان این شهر قرار گرفته و این هنرمندان از طرح این ابنیه در کار های خود بهره می برند. این نوع طرح ها با توجه به ظرافتی که در تولید و خلق آن ها صورت گرفته است، به عنوان یکی از پر فروش ترین انواع محصولات و صنایع دستی شناخته می شوند و از طرفداران بیشماری برخوردار هستند. همچنین این ننوع صنایع دستی را می توان به عنوان کادو نیز به دوستان و آشنایان خود هدیه داد و به عنوان یک کادو و هدیه ی بسیار ارزشمند می توان از آن یاد کرد.

علاوه بر این فروشگاه و کارگاه تولیدی صاحب جمع، در زمینه ی تولید محصولات و صنایع دستی به صورت سفارشی نیز فعالیت می کند. به عنوان مثال اگر شما طرح خاصی را مد نظر دارید که آن را در بین محصولات تولید شده در این شرکت و فروشگاه پیدا نمی کنید، می توانید با سفارش محصول مورد نظر خود، آن را در زمانی اندک و با بالاترین کیفیت به دست بیاورید. همچنین تخته نرد های ابنیه می توانند به عنوان یک سوغاتی زیبا و ارزشمند نیز از شهر اصفهان به حساب بیایند. با توجه به این که در طراحی و تولید این تخته نرد ها معمولا از طرح ابنیه ی موجود در شهر اصفهان الگو گرفته می شود، لذا خرید این دسته محصولات می تواند برای شما به عنوان یک سوغاتی خاطره انگیز از شهر اصفهان به شمار آید.

ابنیه

تخته نرد ابنیه علی صاحب جمع

  • تخته نرد و شطرنج گل و مرغ

از دیگر محصولات و صنایع دستی تولید شده توسط کارگاه تولیدی صاحب جمع، تخته نرد و شطرنج گل و مرغ می باشد. این دسته از محصولات و صنایع دستی، مناسب آن دسته از افرادی می باشد که به طبیعت علاقه ی زیادی دارند. در تولید این نوع محصولات و صنایع دستی، از طرح های بسیار زیبا و جذابی استفاده شده است که برای بسیاری از افراد جذاب و شگفت انگیز می باشد. در فروشگاه صاحب جمع، تعداد بسیار زیاد و انواع بسیار گوناگونی از تخته نرد و شطرنج های گل و مرغ تولید می شوند و برای فروش به فروشگاه عرضه می شوند. بسیاری از این مدل محصولات نیز در سایت این فروشگاه قرار داده می شوند و خریداران می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی این فروشگاه، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را خریداری کنند.

گل و مرغ

تخته نرد و شطرنج گل و مرغ

  • تخته نرد های مینیاتور

هنر مینیاتور، یکی دیگر از بهترین و زیبا ترین هنر های ایرانی می باشد که امروزه از این هنر زیبا در بسیاری از موارد برای تولید صنایع دستی استفاده می شود. تخته نرد های مینیاتور که از آن ها به عنوان زیبا ترین و شکیل ترین انواع تخته نرد ها نیز یاد می شود، در بین مردم طرفداران زیادی دارند. در کارگاه تولیدی صاحب جمع، انواع مختلف و زیبایی از این تخته نرد ها  صنایع دستی صاحب جمع تولید می شوند و برای فروش به فروشگاه صاحب جمع ارسال می شوند و در معرض دید بازدیدکنندگان و خریداران این مجموعه قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین مزیت های محصولات تولید شده در فروشگاه صاحب جمع، قیمت مناسب محصولات آن ها می باشد. بطوریکه محصولاتی که در این فروشگاه عرضه می شوند، علاوه بر دارا بودن کیفیت بالا، از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشند و خریداران به راحتی می توانند این دسته محصولات و صنایع دستی را خریداری کنند.

مینیاتور

تخته نرد مینیاتور

لازم به ذکر است که علاوه بر محصولات و صنایع دستی که در بالا به آن ها اشاره شد و درباره ی هر کدام از آن توضیحاتی ارائه کردیم، در فروشگاه و کارگاه تولیدی علی صاحب جمع، محصولات و صنایع دستی بسیار دیگری نیز تولید می شوند که از جمله ی آن ها می توان به تابلو های منبت، خاتم، تذهیب و مینیاتور اشاره کرد که صحبت درباره ی جزئیات هر کدام از آن ها خارج از حوصله ی این مقاله و این مطلب می باشد.  در این مقاله سعی شد تا شما را در ابتدا با هنر خاتم کاری که یکی از بهترین و زیبا ترین هنر های اصیل ایرانی است آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. در ادامه سعی کردیم تا در ارتباط با کارگاه تولیدی علی صاحب جمع صحبت هایی داشته باشیم و به چند مورد از مهم ترین و اصلی ترین محصولاتی که در فروشگاه علی صاحب جمع به فروش می رسند نیز اشاراتی داشته باشیم. امیدواریم این مقاله مورد پسندتان واقع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *