خدمات مشتریان

 

پاسخ به پرسش های متداول

 

رویه بازگرداندن کالا

 

تمامی تلاش ما در کادر هنری صاحب جم بر این بنا نهادیده گشته تا کالای مورد نظر سفارش دهنده به طور مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.. با وجود این ممکن است پس از خرید مشتریان  ، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. تمامی محصولات سایت دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند که مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا میباشند .

 

 

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 

 

اگر که  کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد

اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا4روز پس از دریافت کالا، به فروشگاه ارسال گردد

استفاده ازاین سرویس  تنها در صورتی امکان پذیر است که کالای ما اشکال‏‏‌ فنی و ظاهری از قبیل  اینکه ( سفارش مشتری با کالای ارسالی مطاقبت نداشته باشد ) این گارانتی (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت را شامل می‌شود..

 

 

؟ اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

–در صورت وجود مغایرت در کالای دریافتی باید در طی 24 ساعت پس از دریافت کالا به واحد فروش و یا از طریق تلفن به ما اطلاع دهید .

اگر که وجود مغایرت با چشم قابل مشاهده باشد مثل رنگ طرح یا چوب سایز ارسالی کالا و یا مشخصات درج شده روی بدنه باید کالا در شرایط اولیه باشد و از آن استفاده نشده باشد  ..

–عکس محصولات جهت سهولت در خرید و اظلاع رسانی برای خرید بهتر مشتری است با این حال ممکن است در پاره ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت های جزیی وجود داشته باشد  . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است .

.

 

حریم خصوصی

فروشگاه ما ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قایل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های خاتم کرفتس قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن  اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. همچنین آدرس  ایمیل  و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است  و تمام مکاتبات  و پاسخ‌های خاتم خانه از طریق آنها صورت می‌گیرد.
بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، خاتم کرفتس جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و خاتم خانه تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.
همچنین فروشگاه ما ممکن است برای ارتباط با مشتریان، بهینه سازی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها  و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه خاتم کرفتس را در پروفایل خود لغو کنند..

قوانین عمومی

 
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های صنایع خاتم منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های صنایع خاتم تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

 
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات صنایع خاتم اقدام کند.
همچنین از آنجا که صنایع خاتم یک وب‌سایت فروشگاهی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید پمحصولات یا خدمات اقدام می‌کند.

 

خسارت در هنگام حمل و نقل

 
صنایع خاتم همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و صنایع خاتم  تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.